Analýza zlata a striebra – Trh so striebrom je už blízko k zmene trendu

 

Onlinekryptomagazin.sk (Ekonomika / Financie / Právo) ● 1. 6. 2020, 20:00 ● Ambivalentný

Autor: Jaroslav Jarolím ● Rubrika: Analýzy

Téma: AFISP

Kľúčové slová: kapitálový trh

Odkaz: https://kryptomagazin.sk/analyza-zlata-a-striebra-trh-so-striebrom-je-uz-blizko-k-zmene-trendu/

Podľa

0

Asi je na čase po dvoch týždňoch zase sa pozrieť na trhy so striebrom a zlatom , pretože hlavne striebro zase výrazne posilnilo. A nielen to, dokonca sa kurz striebra dostal do tesnej blízkosti dlhodobej rezistenčnej trendovky. Ak sa podarí prieraz, tak je to extrémny bullish signál. Čo sa týka zlata, tak to v podstate ani neposilnilo, ale ani nejako neoslabilo.

To je celkom prekvapujúce, pretože pred dvoma týždňami to na trhu so zlatom vyzeralo na veľkú rally. Ale to nevadí, pretože tá príležitosť pushnúť to je tu stále. Navyše, vzhľadom k aktuálnej makroekonomickej situácii nemožno ani očakávať nič iné, ako postupné posilňovanie trhov s drahými kovmi.

Aktuálna situácia na 1D TF trhu so striebrom (CFD)

Dnes začneme pre zmenu s trhom striebra, pretože je to naozaj zaujímavý pohľad. Na S/R leveli 17,5 USD/unca začala krátka korekcia, ale trh využil úroveň 16,733 USD/unca ako dostatočne silný support na odraz. Vďaka tomu tu máme pokračovanie v pumpe až po S/R hladinu 18,485 USD/unca.

Je tu ale aj dlhodobá rezistenčná trendovka, ktorá má počiatok už v roku 2014 a musí byť nutne prerazená, aby na tomto trhu mohol nastať bull run. A vedzte, že bull run na striebre bude oveľa agresívnejší a s vyšším potenciálom zisku než na zlate.

Prečo? Pretože striebro je jednoducho hrozne lacné a pokiaľ sa bude opakovať bull run z minulej dekády, tak ten potenciál zisku je tu cca 450 %. Ale to je práve podmienené tým, že sa tá skoro desať rokov trvajúca downtrendová štruktúra musí stať minulosťou.

Indikátory

RSI indikátor akurát potvrdzuje, že trh je veľmi agresívny v postupe up. Hodnoty indikátora sa znova prehupli do prekúpených hodnôt a zatiaľ tu nie je známka akejkoľvek anomálie, či slabosti. Ovšem hodnoty sú skoro 80 bodov, čo je dosť, a čím vyššie je to číslo, tak tým je väčšia pravdepodobnosť, že dôjde k prečisteniu. Pri MACD sa to pozitívne momentum stále drží.

Aktuálna situácia na 1D TF spotovéhu trhu zlata

Po breakoute z triangla som čakal útek, ale namiesto toho hneď na S/R leveli 1 756 USD/unca došlo k zamietnutiu, a potom cena zlata niekoľko dní klesala. Teraz sa zdá, že kurz znova atakuje vyššie uvedenú úroveň, ale zatiaľ to teda nie je žiadna sláva.

Je to celkom divné a veľmi nechápem, čo sa stalo. Nič to však nemení na tom, že je cena za uncu zlata už veľmi blízko ATH hladine a v podstate sa nedá očakávať ani nič iné, len že sa to tam počas leta vyšplhá. Viac sa k price action pri tomto trhu asi nedá povedať.

Indikátory

Hodnoty indikátora RSI sa už viac ako dva mesiace držia skôr vo vyšších hodnotách (50+), ale nedá sa tu poznať práve silné momentum. Keby som to mal povedať napriamo, tak sa to plazí ako had po zemi. Úprimne, neviem, čo z toho interpretovať.

Na jednej strane je fajn, že si trh drží akýsi lepší štandard, ale ani žiadna sláva to nie je. Keď prejdeme k indikátoru MACD, tak tu je tá situácia úplne rovnaká.

Záver

Striebro od toho low na S/R hladine 11,761 USD/unca urobilo vyše 56 %, čo je na drahom kove neskutočná volatilita. Možno z toho úplne v pohode vyvodzovať, že tá situácia na kapitálových trhoch je dosť odlišná, než to bolo do marca tohto roka.

Je pravda, že na rope je tá situácia ešte volatilnejšia, ale akurát trhy s ropou nie sú práve veľmi technické. Čo sa týka zlata, aj napriek aktuálnemu váhaniu je lepšie očakávať, že nakupujúci si pre tú ATH hladinu budú chcieť dôjsť.

Autor: Jaroslav Jarolím